Odpadlíci - Renegates

Z webových stránek slovenského zlatokopeckého klubu Odpadlíci http://www.odpadlici.szm.sk/ vybral Ivan Synek

Selection from web pages of the Slovak goldpanning club "Renegates"

Občas se dívám co je nového na webových stránkách jiných zlatokopeckých klubů či asociací. Na některých je hluboký spánek, avšak stránky klubu "Odpadlíci" žijou a byly mi sympatické, tak jsem pro čtenáře našich stránek vybral několik fotek ze dvou akcí Odpalíků. Protože jsem na těch akcích nebyl, komentuji je jen minimálně. Doufám, že až někdo z Odpadlíků zavítá na naše stránky a shlédne tento vejcuc, bude potěšen zájmem a publicitou činnosti jejich klubu a že mi mailem pošle komentář z pozice účastníka akce či dačo z histórie klubu, o což bych doplnil tento web. Na oplátku, kdyby Odpadlíci chtěli převzít něco z našich stránek, tak souhlas.

Podle webových stránek Odpalíků jsou zakládajícími členy klubu Odpadlíci: BUBO, Heykal, Mičurin, Kozmonaut, Krtko a Tulajbej.

Zimné ryžovanie 28.12.2002 - Winter goldpanning

Voľné hľadanie zlata

1. Miška               -     39  -  kúskov zlata

2. Nagy                -     36  -       –II–     

3..Slanina            -    31  -       –II–    

Jack pot   Frankie        -      Prievidza

Niečo o akcii.

11:00 Začiatok akcie.

12:00  Ukončenie voľného ryžovania a hľadania nugetou.     

12:10  Začiatok Jackpotu. Jackpot sa konal zo snehovou guľou.

12:50  Odchod do hostinca na rázcesti.

Voda   Po celý deň +22

Teplota vonkajšia  Od  -2 do +2
Snehová vrstva  Cca: 10 cm snehu.
Teplota v reštaurácii  +22 a pri dobrej nálade aj 100 stupňov.
Rozchod  Jednotlivo podaktori aj po svojích.
Poďakovanie  Mirovi Nagyovi za fotky ktoré nám poskytol do www

Odpadlíci měli oproti účastníkům zimního rýžování v Klínci dvě výhody: a) thermální potok, b) hospodu za rohem.

 

Letní akce 2002

Summer Event 2002:

Tulajbej a bača

 

Belmondo

Na první pohled se mohou tyto snímky zdát technicky nedokonalé, ale jejich neostrost a menší rozlišení vnáší do obrazu impresionistické, mnohdy až surrealistické prvky, takže to považuji za tvůrčí záměr. 

 

Takhle nějak si představuju starořeckého boha Pana, jak pronásleduje najádu Syrinx, která mu uniká, když jí však řeka přehradí cestu, skočí do řeky a úpěnlivě prosí svého otce Ládona, aby ji před Panem zachránil, a tak ji Ládon promění v rákos, takže Pan, který ji dostihl, objal jen chvějící se třtinu. Pan se posadil na břeh řeky a po chvíli uslyšel tklivou píseň; byl to šelest rákosí. Pan spojil stonky rákosí nestejné délky a počal na ně hrát a na paměť zmizelé nymfy nazval tento hudební nástroj syringou. Hraje se na něj dodnes, mám doma gramofonovou desku kde hlavní part je hrán na syrinx. Odpusť mi Ovidie. Odpusť mi Tulajbeji.

 

Tadle fotka evokuje vzpomínky na Josefa Hlinomaze v roli Vodníka ve zfilmované opeře Rusalka, jehož výkon jistý kritik hodnotil, že  spíše připomíná cachtajícího se pantátu než vodníka. 

Ivan Synek.

Konec