Švarcův Mlýn, prosinec 2003

foto a text Honza Bašta

O víkendu 5.- 7. prosince se v obci Mlékovice u Zásmuk ve Švarcově mlýně odehrály velkolepé oslavy naší drahé šampionky, viceprezidentky, předsedkyně, vědecké pracovnice a majitelky nemovitostí v jednom, zkrátka Veroniky Štědré. (Kolikáté? No šly řeči, že už jí je přez dvacet.) Oslavy se točily kromě jubilantky hlavně kolem MLÝNA, historického unikátu z dob, kdy ještě nikdo z nás neměl žádné fousy. Jeho téměř věrnou zmenšeninu dostala Veronika v jedlé verzi ŠM03´.

 

Během Oslav se v mlýně střídavě pobylo celkem 18 lidí a lidiček, nikdy se ale nesešli najednou.

 

Na dalším snímku je dobře patrný nový sádlokartonový strop od jednoho z řady brigádníků, kteří během věků v mlýně působili- Pepy Chlouby. Původní strop vypadal, jako by tudy proletěl Faust. (Ještě než zhubnul)

 

Pokud vám není povědomá ta tvář vpravo, tak vězte, že to je doktor profesor Chris až z Londýna.

 

Veronika se vrací z jedné z mnoha zásobovacích pochůzek.

 

Neděle ráno- Libor, coby vrchní hasič zkouší sirkou těsnost plynové hadice. Byl prostovlasý, takže jsme mu pak ani nemohli rašplovat z hlavy přiškvařenou čepici.

 

Během akce jsme snědli desetikilovou krůtu na několik způsobů. Tady zrovna připravujeme medailonky na ohni. V pozadí je nejrozpadlejší křídlo Švarcova mlýna.

 

No poměli jsme se náramně. A pokud by někomu bylo líto, že neviděl ten pověstný mlýn na vlastní oči, může to dohnat a nějakými kanály se domluvit s majitelkou objektu na nějakých brigádnických hodinách. Protože skutečně kdo nezažil, o hodně přišel...