Mistrovství Bavorska 2004

Tak teda povídání vo tý pohnutý histórii mistrovství Bavorska v rejžování památnýho roku 2004.

No co vám budu povídat... Vyjeli jsme z Prahy já a má sestra Majka. V Plzni jsme přibrali Vencu Jechu. Auto bylo jako dycky naložený pivem a krompáčema a pánvema a kytarou až po samej vršek. Natáhli sme to po tý široký dálnici na Regensburk a vocať údolim Dunaje a Altmühtalu až do samotnýho Riedenburgu. Páč furt pršelo, tak sme se po mírnym kufrování zabydleli pod mostem, kde bylo i závodiště.

V sobotu ráno nás odsunuli na správný tábořiště nad řekou.

Startovalo se v 10 boxech, profíci- holky, kluci dohromady. V prvnim kole startoval každej dvakrát, aby toho za ty prachy dost užil a aby to taky nebylo tak o náhodě. Výsledky se sčítaly.

Profíků se sešlo akorát 20, takže to hodilo zrovna dvě základní kola. Do semifinále postupovalo 15 nejlepčích z obou kol dohromady.

Celá akce se odehávala v krásně komorní, až rodinný náladě. Tribuny nebyly a diváci? Kolegogvé z branže, středověký postavy, co tudy chodily na záchod do muzea a cyklisti.

Venca v pozici vyčkávajícího střelce.

Většina našich borců vypadla už v základnim kole. Škoda... Příště!!!

Ve stejnou dobu se konal ve městě a okolí obrovskej festival středověkýho stylu.

Na festivalu bylo mraky krojovanejch nadšenců, který si vegetili u svejch stanů a ohňů v ktrásně udržovanym parku. Tenhle borec střílel až třema šípama najednou a furt se trefoval.

V sobotu odpoledne byl i srandamač- trojboj. První disciplína bylo petanque...

Při druhý se běhalo překážkovou dráhou se sklenicí vody a pak se vážilo, kolik kdo vycintal...

Třetí disciplína bylo rejžování s malinkou kanackou pánví.

Soutěžní zlato bylo docela velký a krásně se vybíralo. Písek byl docela vhodnej pro čínskou pánev, nebyl to typickej rychlej písek, jaký se teď používaj.

Na kus řeči s pořadatelem se zasatavil i bývalý předseda WGA Kauko ...

Večer jsme se všichni slezli ve stánku rozhodčích na společnej potlach. Vzhledem k okolní zimě byl stánek kolem dokola zadeklovanej a za chvíli se atmosféra mezi pětadvaceti lidma dala krájet. Tož ale pokecali sme... V neděli se jely finále všech kategorií. Dobrý to měli v kategoriích dětí a juniorů, kde při počtu závodíků 2 se dala celkem snadno dosáhnout uspokojivá stříbrná medajle.

Bedna profíků byla krásně mezinárodní- Zlato Christian Wolf(uprostřed)- Rakousko, stříbro- Steffen Preuss(vlevo)- Německo, Bronz- Honza Bašta(vpravo)- Čechy. Jinejch výraznejch  úspěchů přes maximální snahu a dobrou vůli naše výprava nedosáhla. Snad ještě trofej Majky- vozová lampa za nejdelší celkovej čas v profíkách.

No a perlička na závěr: i na značení záchodků se může projevit ráz kraje...

 

P.S.: Esi tam za rok pojedete, což vřele doporučuju, vemte si sebou tlustej svetr aš po kolena, protože tam byla řácká kosa...

Text a foto: Honza Bašta- Beer mug goldpanning team + spřátelené osady.