Honza Bašta: O zlatinku Beaver city v sobotu 5. června 2004

Tak dnes vám teda povim, jak to vypadalo na tý slavný soutěži O zlatinku Beaver city v sobotu 5. června 2004.

Soutěžící přicestovali většinou během  pátku a soboty. (Někteří se i sjeli, a to tak že hezky.) Dopoledne proběhla valná hromada věhlasnýho Klubu moravskoslezských zlatokopů a hned po ní začala soutěž.

Ještě ve čtvrtek mi nejmenovaný zdroj tvrdil, že v B. C. každá voda rychle steče a bláto se tam vůbec nikdy nevyskytuje... Inu pořádání zlatokopeckejch soutěží může způsobit i změnu klimatu, to je jasný. Na obrázku je základní kolo kluků.

Základní kolo holek. Nutno ovšem podotknouti, že souběžně probíhala soutěž vyhlášená Jendou Červotočem o nejlepší práci s pánví. Zcela uprostřed člen pětičlenné odborné hodnotící komise. Hodnotil se hlavně pohyb, pánevní mimika, ale i celková úprava.

Kluci vítězové. Strejda Skrblík zajistil hodnotný ceny, ale nejlepší ze všeho byly rozhodně medajle vyrobený z buřtů a nebo klobás. Logicky bronz = buřt, zlato = uherská klobása.

Holky vítězky.

Vítězky soutěže o nejlepší práci s pánví...

Souběžně probíhalo mistrovství republiky v lasování, žonglování revolverama a ve vrhu nožem, tomahawkem a kdovíčím ještě. Večer nastala v saloonu obvyklá nenucená zábava s kapelou. Vytrvalci vytrvali až do poetickýho východu slunce. A že nesušili hubu, toho je doklad, že v neděli přes den už byly k mání jen lahváče. No jo, zas ty zlatokopové.

V hodně pokročilůejch nočních (nebo brzkých ranních?) hodinách proběhl krutej souboj mezi Jendou a barmanem. Asi nikdo už si nepamatuje, kdo to začal, ale Jenda šel po barmanovi svolí hůlkou a ten se bránil vekou poklicí od pekáče a naběračkou. No hroznej rachot. Možná, že si to barman vysloužil tim, že každejch pět minut mlátil naběračkou do tý pekáčový poklice a řval ,,Chlastat, vy bando líná!"

Jindra Zobl dostal u příležitosti narozenin patentního zlatokopeckýho hobla. Pohyb probíhal po svislý ose.

 

Nezbývá, než poděkovat organizátorům- KMSZ a obyvatelům B.C. za svělej závod, atmosféru, ubytování i shovívavost k pestrejm bundám některejch závodníků. Tak zas za rok!

Děti- 1. místo Jiří Cerhan
Děti- 2. místo Viktor Böhm
Děti- 3. místo Kamila Novotná
Muži- 1. místo Radek Chlad
Muži- 2. místo Luboš Hrubý
Muži- 3. místo Jiří Pyrotechnik Fischer
Ženy- 1. místo Alena Adamíková
Ženy- 2. místo Ludmila Piotrowská
Ženy- 3. místo Dagmar Bartáková
Družstva 1. místo Šmoulové
Družstva 2. místo Tři docenti
Družstva 3. místo Tři ze severu