Ve volných chvílích zlatokopové navštěvují geologické zajímavosti okolí. Zde na snímku je andesitové kamenné moře.

Opuštěný lom, na snímku jsou tři členové českého zlatokopeckého klubu. Najdete je a poznáte je ?

Шахтер.

Koupaliště na Počúvadle.

Pohoda, z gramofonu se line houpavá melodie svěžího swingu.

Obyvatelé Beaver City.

Španělský večer je pozvánkou na Mistrovství Evropy, které bude v roce 2005 v Navelgas.

Speciální způsob nalévání vína.

Ad hoc sestavená kapela: australský bendžista, španělský dudák, slovenský bubeník.

Všichni se baví.

President tančí, a nejen on.

Boys from Czech and Moravia.

Two girls, I think, they are from Spain.

Další večer byl jihoafrický, který je pozvánkou na Mistrovství světa 2005, které bude v Jihoafrické Unii.

Opět se tančí, pije a jásá.

Friendship.

Tadle kapela skvěle hrála country písně.

Do noci naše ohně plály.

Bryčka.

Hřbitov.

Zdálo se, že tu budou pohřbeny i jakékoliv naděje na umístění našich zlatokopů v soutěžích. Avšak naděje umírá poslední. Baštovci ve dvoučlených družtvech získali bronzovou medaili, Bašta a Velbloud získali bronz v rýžování splavem a Tereza Melmuková získala nuget jako nejmladší účastník soutěže. V mužích profi se do finále dostal Mirek Pícha a skončil na 22. místě. Všechny kategorie vyhráli finové.

yahoo messenger pyrotechnik_czech

"Ve čtvrtek začaly soutěže. Písek byl jemně zajílovaný s množstvím většího štěrku, tedy ideální materiál pro mělké „gramodesky“. Z toho taky později vznikla expanze zvláště finských medailistů, ale nepředbíhejme. Já jsem si tentokrát vybral dokonalého černého Petra.

V devíti z deseti základních kol profesionálů stačilo na postup kolem 7-9 minut. Po prvních heatech jsem se rozhodl pro osvědčenou strategii: pomalu ale všechno. Strategie se však tentokrát nevyplatila. Když jsem odevzdával v čase kolem 5:30 se všemi 6 zlatinkami, ještě jsem netušil, že jsem až na 15.místě !!! Postupovalo jen prvních dvanáct ze skupiny. Pokud jsem porovnal časy z prvních kol, zjistil jsem, že bych se pohyboval někde kolem 70-80.místa, ale bohužel mezi 120 čtvrtfinalistů jsem se nedostal. Podle výsledků tohoto kola bylo potřeba vyrýžovat vše kolem 4:40 což je snad neskutečné, ale bylo ještě hůř. V prvních kolech vypadli téměř všichni češi v profících. Do semifinále se dostala jen Alenka Adamíková a do finále pouze Mira Pícha. Po shlédnutí ostatních kol jsem mu poradil rychlost pro finále šílených 1,5 minut. Avšak Mira byl pomalejší a ještě poztrácel. A nakonec první závodníci vyrýžovali ( byť se ztrátou) v čase kolem 1:02 min !!! což na žádném závodě jsem snad ještě nezažil. Podobně se dařilo i našim slovenským kamarádům. Helence Režné z Trenčína se sice podařilo probojovat do finále hned v pěti kategoriích, ale ke smutku všech to nestačilo ani na jednu medaili.

Pro Českou republiku nakonec jediných medailových úspěchů dosáhly dva týmy, v obou byl Honza Bašta, v jednom se sestrou Maruškou, ve druhé s Velbloudem a tuším s Honzou Kavalírem...

Náš Czech pyrotechnik tým dosáhl alespoň symbolického úspěchu, kdy jsme obhajovali zlato z republiky pětičlenných týmů před dvěmi lety právě z Reviště. Aspoň toto se povedlo, skončili jsme s jednou zlatinkou ztracenou a časem kolem 19 minut až na 12.místě, kdy před námi bylo asi 8 týmů z Finska atd, ale za námi skončily všechny československé týmy. Dokonce i oba národní týmy měly horší časy než my.  Inu slabá náplast na mé rozervané srdce...

No a jak všechno dopadlo? Téměř ve všech kategoriích aspoň třetina Finů, na bedně téměř ve všech kategoriích nějaký ten Fin, v týmech někde tři finské týmy na prvních třech místech. Občas se „utrhl někdo z Austrálie, JAR, Španělska apod., bodovali i Holanďané

Čechoslováci získali něco v amatérek, něco málo v družstvech. Průměrné finálové časy se pohybovaly na hranici 1:30 min, někde byly i rychlejší. Muži profi dělali taková kouzla, že za 1:40 již byly polovina závodníků venku. Pokud popřemýšlíme o tom, jak vylepšit české výkony, snad nezbude než začít s woo-doo

Bohužel se opět projevily choutky místních nenechavců a několika lidem se ztratily peněženky apod., jednomu z cizinců dokonce i doklady.

Na závěr bych tedy rád poděkoval týmu v rudých tričkách kteří se snažili a díky nimž je možno alespoň po sportovní stránce považovat MS za povedené."