Beer mug goldpanning team:

Mistrovství Německa 7.5.2005

   Ahoj, tak vám teda dneska napíšu, jak to letos bylo s tim slavnym mistrovstvim Německa. A jestli se to to někomu nelíbí, tak ať to nečte, ale já to stejně napíšu.

   Tak teda jsme se dohodli se Zdeňkem Medkem, že pojedem rejžovat do Západního Německa na ten jejich goldvašenmajstršaft. No a abysme se tam nějak dostali, dali jsme si sraz u bránickýho kostelíčka: Majka a Honza Baštovi a Zdeněk Medek. No a natáhli sme to po tý dálnici na Rozvadov a dál, ta dálnice je čim dál lepčí, příští rok tak dojedem snad rychlejc, než za tři hodiny. Průtrže mračen se střídaly s normálnim pršenim a dávaly tušit ráz víkendovýho počasí. Se setměním jsme byli na místě a anštok zrovna nepršelo, rozbili jsme tábor se stanama, vlajkama a fšim, co k tomu patří a šli spát.

Ještě cloumák pro lepší spánek...

   Ráno vstáváme už v sedm a po důkladný snídani se jdeme zaregistrovat a obhlídnout terén. Během obhlídky dorazila jihočeská divize ve složení: Jirka, Jarda, Vláďa a Pavel. Konstatujem, že je dost kosa, střídavě prší rovně dólu a šikmo a někdy trochu a jindy taky míň. Nikomu se nechce, ale zkoušíme trénovat, protože od loňska nikdo závodně nerejžoval. Forma nic moc, klepou se nám ruce, i když zákonitě by neměly, protože když je něco zmrzlý na kost, tak se to nemůže klepat. S mokrejma rukama zjišťujem, že neni dost kosa, ale strašná kosa. Zimní rejžování na Klínci byla oproti tomuhle opalovací plážová akce s trenýrkovou teplotou. Závodiště je naštěstí pod mostem u řeky, teda na stejnym místě, jako vloni. Neprší na nás, ale zato tu víc protahuje vítr.

   Během prvních vyřazovacích kol profíků dostáváme v tý kose ještě studenou sprchu: z devíti Čechů nepostoupil do semifinále nikdo! Vesměs jsme vyrejžovali všechno, ale každý vypráví o tom, jak vyrejžoval, ale v ampuli neměl...   Vyřazovací kolo dvojic už je radostnější- postupují dva týmy ze čtyř.

Zdeněk si právě za osmnáct euro vyrejžoval tři zlatinky. Všem naháněl husí kůži svejma krátkejma kalhotama.

   Po soutěžních kolech je sranda mač. Trojboj se skládá z házení třema míčkama do kýble, běh- slalom, při kterým se balancuje gumovej míček na dně malý kanacký pánve a vytyčení klajmu 2X2 m. Hodnotí se trefy, čas a přesnost a čas. Odpoledne v přestávkách deště procházíme krásný historický jádro města a lezem na zříceninu na ostrohu nad městem.

Skoro leteckej pohled na Riedenburg. Pod pravym koncem mostu byly závody.

Podvečerný ohýnek pro zahřátí těla, večeře a duše. Kdyby na mě feuerwehr přišel, on by mě dal sekyrou!

   Na sobotní večer je do stánku na závodišti svolaná všeobecná slezina. Veselá zábava do noci, místní pivo teče proudem. Na veselí neubírá ani to, že se nám vítr často snaží odnýst přístřešek.

   Nedělní ráno. Vstáváme, snídaně a počasí se zdá lepšit. Jen jako diváci pozorujeme kola semifinále profi, děti s juniorama, tři amatéry a veterány. Profíci jedou rychle, veteráni ještě rychleji. Jediný želízka máme ve dvojicích. Týmová strategie je stanovená- vybat všecko a nejrychleji. Už od startu Majka jede jako drak. písku je málo, ale víc, než včera. Dnes je to na dvě nasypání na plochou pánev. Majka končí skoro zároveň s s Else Baron ze soutěžního favorizovanýho boxu. Střídáme. Skáču do boxu a rejžuju rychle, co to dá. Rychle vybrat, hlavně to nezbabrat, jako v jednotlivcích. Ještě špunt a ruce nad hlavu. První! A k porotě na spočítání. Dohadujeme se na deseti, říkám si je to dobrý. Další družstvo má jen osm, je to dobrý, přichází Baron, má třináct, je to blbý...Ale nakonec se ukazuje, že všechny družstva byly na zlato rozhazovačný, takže nám to stačilo na bronz.

Vítěznej tanec po ukončení.

     Dávalo se dost málo písku, od 2,5 do 5ti litrů, nebyl v něm jíl, ani kameny přes 0,8 cm. kamínků okolo 0,5 cm bylo hodně. Šlich byl granátovej a bylo ho hodně. Zlata dost velký, ale placatý, jedno jak druhý, byly dobře vidět a dobře se vybíraly. Podmínky ideální na gramodesky.

   Takže celková česká žeň čítá bronz za dvojky- Beermug goldpanning team a moje zlato za závod v ptákovinách. Je to na zamyšlení, co se sebou udělat, chce to pocvičit hlavně vybírání z plochý pánve, to ještě pořád nemáme v krvi a práci s plochou pánví všeobecně.

   No a po vyhlášení jsme sedli do auta a natáhli to zas po tý široký dálnici na Prahu.

Text a vobrázky Beer mug goldpanning team