Snad konečně přituhne...

Jen malá rychlovka z nedělní přípravy v údolí Duchů. Pro začátek jsme prořezali průchod od silnice ke spodním rýžovištím.

 

Na fotce po pravé straně je vidět jedna z výraznějších stezek údolím.    Posléze jsme začali řešit otázku kempu. Po projití celého údolí jsme usoudili, že je tu jen jedno vhodné místo ke spaní, a to malá plošinka po nějaké boudě vedle zavaleného ústí štoly. Protože tady co člověku upadne, to pravděpodobně dojede až do potoka. Ale to bylo je tak pro 5 lidí, takže jsme přistoupili ke stavbě vysuté plošiny nad svahem.

Materiálu bylo kolem pro začátek dost z padlých stromů. A na každé stavbě je nejdůležitější základ. Zatímco my jsme stavěli, Tereza tahala forotu dříví na oheň.

Není to zatím hotové, ale je to lepší, než se skulit ze svahu. Hned vedle z ústí štoly(?) vytéká sympatický nezamrzající pramen dobře vypadající vody. Do tmy byla plošina skoro hotová, jen ji trochu doladit. Vybudované je i ohniště a nejaká zásoba dřeva. Spaní je tam teď asi pro 13 lidí, v případě potřeby by se dalo přistavět. Tábor je asi 500m od aut, v levé stráni, z pohledu zdola. Potok byl dost zamrzlý, až přituhne, bude to chtít krumpáče na led. Meteorologové zatím slibují až -18 stupňů, máme se na co těšit.

Honza