Od: Zdeněk Medek
Předmět: Finsko 2006
Datum: 29. srpna 2006 14:37

Cesty naším mikrobusem se nakonec zůčastnilo šest zlatokopů: Pepa, Venca, Standa, Mirek, Pavlína a Zdeněk. Celkem jsme ujeli cca 6000 km. Odjezd v sobotu 5. 8. 2006 ve 23:00, návrat pondělí 21. 8. 2006 ve 3:00.

Počasí velmi hezké, teploty až 25°C, pršelo velmi málo, hlavně cestou tam a zpět v Polsku. Muchničky byly při západu slunce, představovali jsme si to horší, komárů méně než sobů. Křemenáče rostly přesně v tom množství, které jsme s vypětím všech sil stačili sníst.

MS – areál velmi hezký, je vidět, že tradice a peníze nechybí. Vlastní závody-kola byla po 20 minutách, pánve převážně gramofonové desky. Poklidná atmosféra mistrovství byla zpestřena chybami ve výsledkových listinách (startovní a výsledková se lišily) a hlavně opakováním nejméně pěti kol z důvodu chybného dávkování zlatinek do jednotlivých kbelíků. Opakování kol bylo dovedeno k dokonalosti špatným ozvučením některých částí areálu. Ze všech zástupců ČR se v oficielních kategoriích stali turisté nejpozději po druhém kole.

Zlato – ve Finsku je 400 claimů, pracuje se na nich 4 měsíce v roce.  Po závodech jsme navštívili claim v oblasti Lemmenjoki, namlsáni nálezy kolegů z druhého auta. Jejich nálezy se nám zopakovat nepodařilo, ale i tak si myslím, že to stálo za podívání. Cesta zpět proběhla celkem v poklidu. Několik ilustračních foto:

 


Příprava na mořskou nemoc

 

Když přišla pořádná vlna, vítr strhával vodní tříšť až na horní palubu (+ 20m)

 


Takhle vypadá perfektní příprava do terénu

 

Takhle vypadá nemocné auto

 

Odvážní se vydávají na 3 dny do pustiny

 

Ovzorkovavé údolíčko
 

Cesta na WC a zpět

 


Česká republika
 

Zahájení závodů
 

Kroje reprezentantů Slovenska

 

                        Komu se nelení a má štěstí

 

 

 

                       

Pracovní schůzka

 

                        

Nejsevernější bod

 

Historický srub

 

Údolí s claimy.

 

 

 

 

 

 

Těžké vybírání.

 

Společná fotka s majitelem claimu. (foto Pavlína)

 

%