O zlatinku Beaver City

2. 6. 2007

Beer Mug Goldpanning Team

 

Ahoj, trochu vám povyprávím a obrázkama doprovodím akci, která si zaslouží větší pozornost rýžující veřejnosti, než kolik se jí věnuje. Nejenže si tu zarejžujete o hodnotný ceny, ponejvíce balený ve skle, ale celej den vám jde hlava kolem ze všech atrakcí, co se tu konaj zrovna vždycky první sobotu v červnu. A večer se taky nebudete nudit.

 

 

 

Z daleka široka se sjely celý rodiny všech barev a vyznání, aby si užily tenhle významnej den. Už v pátek večer se tu sešla dost velká společnost a noc byla ve znamení kytar.

 

Zároveň se koná i 14. MČR v ovládání biče a lasa & 6. MČR ve westernovém žonglování a dopoledne máte dost času si prohlídnout umění těchhle kouzelníků.

 

I docela malý děti se věnujou těmhle ušlechtilejm sportům a nevedou si špatně. Kolik hodin denně asi musej trénovat - proti nám zlatokopům.

 

 

 I letos přijel hojnej počet nožířů se zúčastnit 2. ročníku prodejní výstavy nožů a ostatních chladných zbraní „Nůž BC“, včetně soutěže o „Nůž BC“, v který rozhoduje širá veřejnost, který Alenka rozdá hlasovací lístky.

 

Zde nožířská dvojice živící se pověstnejma fazolema z kuchařskýho vozu BC. Jinak bylo celej den na výběr spousta jídla, včetně višňovýho kompotu se šlehačkou, to celý přelitý griotkou (jmenovalo se to Jendova pochoutka).

 

 

 

V kovárně probíhala celej den ukázka výroby damaškový oceli, aneb od roxoru k noži za X tisíc.

 

 

Protože kus damašku zbylo, projevila Alenka poněkud neskromné přání mít damaškovou vidličku… A mistr Janda jí vyhověl.

 

 

 Hrdý na vykonanou práci.

 

 

 Obyvatelé Beaver City. Už se bude rýžovat, Alenka si vyhrnuje rukávy.

 

 

 Honza Bašta v očekávání něčeho velkého.

 

 

 Už se rýžuje. Kam to ti chlapci hledí, majíce v rukou tužku a papír?

 

 

 Hledí na rýžující díftky, neboť jsou členy komise v soutěži „O nejlepší práci s pánví“.

 

 

 Alenka se ale soustředila hlavně na dosciplínu rýžování a zaslouženě vyhrála.

 

 

 Luďka s Evou si asi při rýžování družstev sdělují své dojmy z Rendovy práce s pánví.

 

 

 Družstvo BMGT zodpovědně vybaveno na stylovou akci.

 

 

I rýžování proběhlo zodpovědně. První místo v družstvech = šampaňské (vypité ještě téhož večera při skvělé zábavě v saloonu).

 

 

1. místo v mužích – Radek Chlád = Whisky, 2. místo Mirek = Fernet, 3. místo Standa Postbiegl = Rum nebo co. Navíc všichni dostali salám, aby měli co přikusovat.

 

 

Vítězka prestižní soutěže o nejlepší práci s pánví se svou pánví a zlomyslnými pořadateli.

 

 

Večer jsme si zastříleli z tohodle skvělýho samostřílu na dvanáct ran. Ta škatulka nahoře je zásobník na šipky, tou pákou se pohybem dopředu-dozadu natahuje tětiva a střílí.

 

 

Ještě později večer začala zábava v saloonu, hrála bluegrassová kapela, tancovaly se country tanečky i obyčejný tanečky a pivo neteklo proudem jen proto, že obsluha baru David ho šikovně chytal do půllitrů, o který se praly hordy pistolníků, kovbojů, indiánů, vojáků a sem-tam i ňákejch zlatokopů.

 

Takže doufám, že jsem vás trochu nalákala na účast v příštím ročníku 2008.

 

Majka Baštová

 

%