Na březích Otavy u Kestřan se něco děje.

Copak se to asi děje ?

Zlatokopové, mladí i staří podlehli davovému šílenství.

Tato fenka podle slov svého pána bezpečně najde zlato.

Známé tváře i pocestní se vrhají do soutěže o vyrýžování co největšího množství zlatinek.

Vodní víly.

Soutěž je rozdělena do tří kategorií: děti, amatéři a profíci. Ti, co v jednotlivých kategoriích narejžovali nejvíc se probojovali do finále. Zde je start společného finále. Nikdo nebyl ušlapán.

Několik sekund po startu. Všichni běží na místo, které je určeno pro náběr materiálu pro finále.

Vláďa Reichel působí dojmem malého unaveného Joe, ale to je zřejmě taktika na oklamání nepřítele. Při sčítání nalezených zlatinek byl nejlepší. Napočítali mu 40 zlatinek vyrýžovaných za 15 minut.

Zdeněk Medek - 2. až 3. místo v kategorii profíků, 37 zlatinek.

Rozdílení cen. V kategorii děti 1. místo získala Kristýna Zímová, vyrýžovala 9 zlatinek, vyhrála tričko.

O 2. až 3. místo v kategorii děti se dělili Lukáš Kozoň a Ondřej Záhorský, každý z nich vyrýžoval po 1 zlatince.

V kategorii amatéři vyhrál Jiří Pelc se 32 zlatinkami, vyhrál kartu - zlatý certifikát Safiny s destičkou zlata o váze 0.5 g.

2. místo v kategorii amatéři: Ladislav Kopička ml., 22 zlatinek.

Třetí místo v kategorii amatéři získala Věra Pelcová s 10 zlatinkami v kategorii amatéři vyhrála tričko.

Vítěz v kategorii profi Vláďa Reichel, 40 zlatinek. Vyhrál zlatou medaili z vopradyckýho zlata a 100 piv.

O druhé až třetí místo v kategorii profi se dělili Milan Čurda a Zdeněk Medek. Každý z nich narýžoval ve finále 37 zlatinek.

Vítězný profík a vítězný amatér se svými cenami.