Rohanov 2010 + recept na fazole

19. až 21. 11. 2010

Zdeněk Medek píše:

Vydařená akce, hezké počasí, hezká exkurze, hezká cena za největší zlatinku (Tom).

Zdař  Zdeněk

Protože jsem na Rohanově letos nebyl, tak ze shora uvedeného Zdeňkova komentáře mi nejni jasný, jestli to, co Tom drží v náručí je zmíněný zlato, který našel, nebo zmíněná odměna. Může mi někdo podat vysvětlení ?  Ivan.

-------

od: Zdenek.Medek@metrostav.cz  út 23.11.2010

Ivane, je to odměna za vítězství v soutěži. Zdeněk

-------

od: janbasta@email.cz   út 23.11.2010

Ahoj,

Že toho ten Zdeněk ale nakecá, co?

K Rohanovu: druhá až čtvrtá fotka je z exkurze po naučné stezce u Albrechtovic vedené zasložilým akademikem Bohoušem. Třetí fotka je cedule zastavení u šachty, kterou sponzoroval náš Klub (tu ceduli) Fotka Toma je z vyhlašování soutěže o 1)nejdelší 2) nejtěžší zlatinku. Vyhrál s přehledem (jako jediný přihlášený) a za odměnu byl vyfotografován s půvabnou modelkou. Jelikož dosud byly ceny pitelné a k masivní účasti v soutěži to nemotivovalo, provedli jsme změnu v odměňování. Uvidíme, jaké ovoce to přinese v přihláškách k soutěži příští rok.

Celkově byl Rohanov zdařilý, nedošlo k zraněním, úmrtím, ani konfliktům s orgány státní správy, takže může být prohlášen za akci klubovou.

Honza

-----------------

Whitejoker vyfotil zajímavou studii:

 

A pak, že ženský chlapům ty jejich kecy nežerou !

 

-------------------------

 

od: vedma.mrr@seznam.cz    čt 25.11.2010 10:46

Předmět: Recept z Rohanova

Ahoj Ivane,

na Rohanově po mě pár lidí chtělo recept na fazole, co jsem tam přivezla. Chvíli jsem se s tím trápila, neboť vařím stylem "přiměřeně", ale nakonec dala dohromady něco jako předpis na kotel fazolí pro cca 10 lidí:). Tak kdybys byl tak laskav a připíchnul to třeba k reportáži...

1kg uvařených fazolí (pro lidi,co je nevaří běžně - nevařit v osolené vodě a každý druh zvlášť) lze použít i plechovkové - s tím je nejmíň práce 4 buřty nebo klobása odpovídající délky kus špeku či sádlo 2 velké cibule česnek (zde záměrně neuvádím množství..) 1 sklenička nakládaných paprikových řezů rajský protlak 2 kostky hovězího bujónu - rozmíchat v hrnku vařicí vody pepř, paprika sladká i pálivá, oregano (tady prostě přiměřeně) a sůl.

Na nakrájeném špeku či sádle osmahnout cibuli, přidat uzeninu, pepř a mletou papriku. Podlít bujónem, promíchat, přidat protlak. V tuhle chvíli přidat polovinu zamýšleného množství česneku a trochu provařit. Přidat nakládanou papriku, oregano a zbytek česneku. Vmíchat fazole a teprve teď solit - a ochutnávat. Ty fazole si poměrně dost soli vezmou, tak je to pořád málo a najednou moc:) Připomínám, že v tomhle množství se to do pánve FAKT nevejde:D

Dobrou chuť přeje Vědma

 

 

%