Zimní rýžování Klínec 2011

7. - 9. 1. 2011

 

   

 

Rok se s rokem sešel a tak se sešli i zlatokopové na Klínci.

V pátek dopoledne předvoj: Zíma, Bláža , Zdeněk. Odpoledne další. Přespávalo celkem 19 bezdomovců.

Tak, jako každý rok jsme probrali, co se dalo a oheň hořel až do rána.

Sobotní soutěž byla vyhlášena od 10:00 do 13:00 a musím konstatovat, že její vyhlášení nebylo přijato potleskem.. Přesto se několik žen a mužů vydalo zkusit svoje štěstí. Podmínky byly ideální, zespodu voda, led a mokrý sníh, svrchu tzv. zahradnický déšť.Teplota 0 až +1°C.

Ti, co nerýžovali, se vítali s dalšími příchozími, které neodradilo počasí. Nemám to spočítané přesně, ale cca 30 nás tam bylo.

Vítězem soutěže se stal Honza Bašta, který využil možnost pracovat i v hlavním toku. Zlatinkou o velikosti cca 2,5 mm se stal jasným vítězem 9. ročníku.

Děkuji všem za účast a příští rok zase.

 

                                                            Zdař Bůh.

 

                                                                            Zdeněk

 

 

..., protože mi rozhovor s idiotem vždycky zvedne sebevědomí.

 

 

... záleží na tom, co máte za koberec. My bydlíme v podnájmu, je tam úplně obyčejnej šedej a už jsme se smířili s tim, že až odtamtud budeme odcházet, že tam koupíme novej - tenhle je fakt už hodně flekatej


 

Já krmím ptáčky tímto způsobem: na podzim koupíme pytel ovsa, pytel slunečnic a průběžně do toho přídávám oříšky, ovesné vločky a také trochu máku.

 

Všude kolem byl klid, komáři bzučeli, žáby kuňkaly a vlnky šplíchaly. Zapnul poklopec a kochal se pohledem na řeku, odrážející na své temné hladině záři tisíce hvězd.

 

Nastala noc a já přemýšlím o tom jaký ten svět vlastně je. Mé myšlenky se rozlétly. Pod baldachýnem noci sním o lepším světě.

 

Jste-li obtěžováni hlukem od sousedů, z ulice nebo z blízké prodejny, můžete oslovit osobu zodpovědnou za zdroj hluku přímo nebo se obrátit na městskou policii. (Nařízení vlády č. 148/2006 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku).

 

Opravdu mě to moc baví. Skoro jako bych v rukou držel hmotnou knihu, do které bych se mohl ponořit a nevnímat nic kolem. A navíc mě to neustále udržuje v takovém tom těšení, protože mě doopravdy zajímá co bude dál a jak se to bude vyvíjet...

 

Stál jsem tam a hleděl na to podivné dílo přírody. Cítil jsem, že nám snad příroda posílá jakési poselství, nejen o sobě samé, ale hlavně o nás. Nebyl jsem však schopen ho uchopit. Z dětství jsem si přinesl vjem něčeho majestátně brutálního....

 

 

Byl to Kid. Stál tam. Díval se na kbelík přesně takový, jak si jej pamatoval. A přece ne úplně. V první chvíli by přísahal, že ten kbelík zná, ale když nastala chvíle ticha uvědomil si, že tomu tak není......

 

 


Malá, hnědá, tváři divé
 

pod plachetkou osoba;

o berličce, hnáty křivé,

hlas — vichřice podoba......

 

 

Není to lehké a přínosy neodpovídají vynaloženému úsilí (alespoň v pozemském horizontu).
 

 

Shromáždili se, aby obětovali obět velikou bohu svému Dágonovi a aby se veselili; nebo řekli: Dalť jest bůh náš v ruce naše Samsona, nepřítele našeho.
 

 

 

Mazli určitě budu muset nechávat samotnou doma s Papulkou, když pojedem někam, třeba k Simče na chatu.

 

 

Obřad očistění ohně. Trojnásobné kráčení kolem ohně po kruhu a jsou zpívány hymny z "Avesty".

 

 

Přízraky táhnou tmou.

 

 

Poznámka webmastera: Poněvadž mi Zdeněk neposlal kometář k jednotlivým fotkám, tak jsem tam dal náhodný úryvky, který jsem našel na internetu.

Ivan

- - - - - - - - - - - - - - -

 

No a eště poslal fotky s komentářem Honza Bašta:

 

 

Okolo ohně

 

 

Kalné ráno

 

 

Pepa kouzlí

 

 

Vítězný zlato

 

 

Vyhlašování vítěze.

 

 

 

%