Fort Hary  14.7.2012

Ahoj lidi.

V polovině července se na pozvání „Plzeňské sekce“ sešlo na pevnosti Fort Hary spousta lidiček, kteří holdují zlatu, dobré společnosti a zábavě. Rád jsem viděl známé i nové tváře, skvělé bylo, že se sešlo také hodně dětí. Letos to bylo počtvrté a jako každý rok měli návštěvníci pevnosti možnost ohnout se s pánví v ruce k hladině a pod kvalifikovaným dohledem, s bolavými zády a úžasem ve tváři, nalézt svoji první zlatinku v životě.

Kromě obyčejných víkendových návštěvníků, stálých letních osadníků a zlatokopů se v pevnosti proháněli indiáni, lovci kožešin a z malého návrší za západním rohem pevnosti hlídalo pevnost několik desítek vojáků Unie a Konfederace.

Na třetí hodinu odpoledne byl vyhlášen start soutěžního klání pro tříčlenná družstva. Věk ani pohlaví nerozhodovalo. Soutěžilo se v házení vozovým kolem na sud, hodu sekerou a nožem, přetahování lanem, přenášení vody na lžíci a samozřejmě v rejžování. U vložené chlapácké soutěže „hodu pivním sudem do dálky“, chlapi co neházeli, závistivě čuměli, co dokáže stokilový malý pořízek, ženský se mlsně ohlíželi po soutěžících a děti nechápavě koukali, co se to vlastně děje. Po třech hodinách klání skončila. Třetí místo získal tým „Angel 2“ složený z osadníků pevnosti Fort Hary, druhé místo ukořistil tým „Chobotnice“, tedy náš předseda Bašta a jeho dvě děti, a první místo si odnesl tým amatérů s velkým odhodláním „Plameňáci“ a nejsilnějším chlapem v čele (páč hodil nejdál tím sudem). Soutěžíci i diváci se bavili a vo to přeci šlo!

Večer se na pódiu vystřídala spousta muzikantů. Jiřin měl skvěle vytůněnou basu i sebe a předváděl jedinečnej výkon. Mě nejvíc uchvátil jeden z vojáků Konfederace. Nenápadnej vzrůstem a chováním, ale kdo neviděl na pódium, musel si myslet, že na Fort Hary přijel Johnny Cash. Hlas i kytara naprosto super.

Vyšlo nám počasí, sešli se lidi, pobavili jsme se, prostě pohodovej víkend! Usedlíci z Fort Hary umí vždycky připravit skvělé zázemí a tak se už těším na červenec 2013, kdy se tam sejdeme znovu. Kdo bude mít v letních měsících cestu okolo Blatné, zastavte se na Fort Hary, moc fajn místo (http://forthary.wz.cz/home.html)

Jelikož mám foťák rozbitej, jsou všechny obrázky Koláčkovo dílem. Nechávám je tedy pod původními autorskými názvy. Von vlastně ten jeho reportérskej chtíč vybouch, když viděl v předklonu u pánve první ženskou, ale nakonec stihnul vyfotit i to ostatní, takže Karle díky!

 Za „Plzeňskou sekci“ zdraví Vilda

Vrh kolem.

Akrobacie.

Handicap.

Chlapská dispiplína

s akrobatickými prvky.

Když se u nás baby poperou....

Nebo chlapi.

Strašná síla.

Místní klan.

Dívčí jednotka.

Neodolali.

Multi-kulti.

Alko team.

Traktorista s rodinkou.

Hlavně technicky.

Předseda kompenzuje.

Jako jeden muž.

Bedlivě sjedují výklad.

Časojíra.

Vrať je !

Už od dětství....

Až z toho zešedivěl.

To dáš, mámo.

Oto míchá smaženici.

 

%