Od: libicek64@seznam.cz

MS Mongrando Elvo 2013.


Bylo nebylo, jak to vlastně bylo?


Asi nějak takhle milé děti. Tiše seďte a poslouchejte.

Jako první se vydal na cestu švarný Kavalír se svojí Mílou a to již 9.8. k italskému moři a na jiné toulky. Nic mu však nezabránilo v tom, aby všem zabral a pohlídal místo v kempu. Děkujeme Jeníčku.


Skupina B. Proč zrovna my B? No budiž. Vyrážíme 17.8. z Malešova v sestavě Hanka a Janina Beranovy, Kačí Dunovská, Adelína a Libíček.
Je 18:15 teplota vzduchu a všechny tlaky v normálu. Ve 20:00 baštíme první řízky, které holky usmažily a to v Plzni u Teska, kde bereme zásoby.
Dost otálení, jedeme dál až do Němec. V půlnoci to balíme a na úrovni Mnichova spíme. Nad ránem se na parkovišti učí couvat nějaký Slawek s kamionem a dělá kravál. Dospíme ještě dvě hoďky a kuk, lezeme ze spacáků. Snídaně, hygiena a šup za volant. Je krásně, slunce v zádech, hurá do Rakous. Tunely, serpentiny, tunely a véééliký hory. Odbočka na Švýcarský Samnaun stála za to. Maj to hezký a benzín jen za 1,17 franku.
Otáčíme zpět na náš směr a frčíme dál. Znovu zatáčky,stoupání, klesání, vesničky, městečka a najednou co to? V dáli se vznáší obrovské hejno velkých barevných ptáků. Jedeme blíž a blíž a ještě kousek a šup jsme ve Svatém Mořici. A nebyli to ptáci ale ptáci paraglaidisti a stráášně moc jich bylo na jezeře. Hurá dojídáme řízky a co nevidět se pohneme na cestu dál. A než jsme se nadáli, jsme v Itálii. Podle jezera Como se suneme na jih až k Milánu a pak šupíto presto po dálnici až k Bielle. Cesta je známá a již se blížíme do Mongranda. Je 21:30. jsme na místě. 21:40 první pivo a pak zabydlet. Honza je tady a taky Renča a Danka. S nimi přijel Viktor a stopem Vladimír. Něco vypijeme, popovídáme a jde se spát.


Dopoledne jsme se rozrostli o jedno a posléze o druhé auto a to bylo vše. Tím prvním bylo potěšení z Trenčína a druhé Jirka se Štěpánkou, přijíždějící z Chorvatska. Československá sestava se ustálila na konečném počtu.
Osoby a obsazení následného příběhu:
Joe-Joe, Helenka, Miška a Afra Režných. Marek Michalec.
Danka Múčková, Renata Kocúrová.
Viktor Bohm, Vladimír Večeřa.
Honza Kavalír s Mílou.
Hana a Jana Beranovy
Jirka, Štěpánka, Kačka Dunovská.
Adéla a Libor Krejcarovi.

Zaregistrovali jsme se do všech možných a nemožných kategorií . V 18:00 se začal točit autobus, který nás asi na 4 krát postupně všechny odvozil do Bielly na průvod a že byla sranda. Proti roku 2009 se šlo opačně a to z parku na náměstí. Po průvodu rozchod do hospůdek a čekání na odvoz do Mongranda. Při družném hovoru v naší společné domácnosti se hravě překulila půlnoc a tak velíme do spacáků neboť ráno nás čeká první masakr v podobě rozřaďovacích kol. Dobrou noc a ráno Ahoj.

Dobré jitro. Je tu první den soutěží a tady si vypravěč pomůže filmovým střihem. Zkrátka a dobře co se týká české části, postupně jsme všichni vypadli. Někdy o chlup jindy o parník a tak nám do finále zůstaly tři kategorie.
Junioři: Kačka Dunovská, Adéla Krejcarová.
Tříčlenný tým: Kačka, Adéla, Libor.
Národní tým: Kačka, Adéla, Libor, Honza, Jirka.
A jak to dopadlo?
Tříčlený tým: 19 z 19 zlatinek ale pomalejší čas - 6.místo.
Národní tým: 17 z 20 zlatinek a poslední.
No a holky : Kačka ztratila 4 z 10 - 13.místo
Adéla 10 z 10 - STŘÍBRNÁ MEDAILE! Jucháme a slavíme!

Slovenská výprava, jak už je napsáno na cechových stránkách nepřetavila finálové postupy na medaili.
Ovšem dělali jsme všichni co jsme mohli. Kdo nesoutěžil fandil a naopak. Podotýkám že po celou dobu mistrovství panovala skvělá nálada a bojový duch. Možná jsme zanedbali pitný režim a chyběl ideový vůdce, ale společnými silami to napravíme a příště zvítězíme.
Mistrovství skončilo, loučíme se a odjíždíme. Bylo nám spolu krásně, ale každý konec má nový začátek. Takže ahoj a do videnia.

 
Ale pozor naše auto jede dál a máme týden před sebou.
Přes hory a doly jsme přejeli na azurové pobřeží do Francie a toulali se po Provance.
Kudy tudy? Menton, Monaco, Nice, Grasse, Castellane, Canyon Verdon, Lake St. Croix, Grenoble, Lyon, Mullhouse a potom už domů.
Dalo by se to rozepsat na několik stránek ale myslím,že to takhle stačí, nehledě k tomu, že dostávám nějakou žízeň....
Zde se vypravěč definitivně odmlčel.
Zazvonil zvonec a........

libicek64

Výsledky zde: http://www.elvo2013.it/gare.php

 

%