OTVÍRÁNÍ KLAIMŮ MLÉKOVICE 2017

 

Letošní otvírání claimů se konalo ve mlýně v Mlékovicích u Zásmuk, ve dnech 21.4. – 23.4.2017. 
Organizaci zvládly na jedničku členky "kutnohorské sekce" Adéla s Veronikou. 
V pátek byl největší příliv příchozích. Veronika pozvala své kamarády z jedné kapely z Babic.
Počasí moc nepřálo posezení u ohně, tak se kapela rozmístila s většinou příchozích v kuchyni mlýna. I přesto se našlo pár odvážlivců, kteří seděli venku u ohně, ale jak čas postupoval, tak se jich stejně většina přemístila do vyhřáté kuchyně.
Hrálo se a zpívalo a většina účastníků pátečního večera prý šla spát se slepicema, tedy když ty opeřené bestie začly kdákat, tak šli ti s největší výdrží spát.
Autor těchto řádků to nemůže potvrdit, ani vyvrátit, snažil se u zlatokopecké mládeže zachovat povědomí, že staří psi ještě nepatří do starého železa, ale bohužel chodí do práce a ne do zaměstnání, takže jeho fotodokumentace končí krátce po půl třetí ráno.
V sobotu dopoledne jsme my, staří psi, za silného lijáku přitáhli nějaké dřevo z pokáceného stromu do stodoly.
Zbytek nepořezaného stromu jsme přenechali mladým bažantům, až se uráčí vyspinkat.  
Mladí bažanti ale na to vymysleli vychytávku, aby se nemuseli dřít ručně - Libíček přiezl elektrický naviják.
V sobotu po obědě se vzchopili ti nejsilněkší jedinci a jeli navštívit štolu Bylanka Honzy K. v Kutné Hoře. No, jak to vypadá, vzchopil se jen předseda Bohouš. Jak mi tak poté ukazoval své oblečení po návratu, tak to vypadalo, jako by skočil šipku do bazénu plného bláta.
V pozdějším odpoledni pak proběhla valná hromada Českého klubu zlatokopů.
Navečer pak mlynářka připravila další díl "garážové ligy" v rýžování zlata. Vyhrál Vlasta B. a po zásluze byl vykoupán v klajmu.


text: Jirka V.

foto: protože se mi sešlo velké množství fotek a nikoho nechci ošidit, udělal jsem od každého autora samostatnou fotogalerii 

fotky od Bohouše          fotky od Jirky Č.          fotky od Jirky V.          fotky od Luboše          fotky od Toma P.          fotky od Veroniky