• Převzato z http://www.blesk.cz/Clanek46957.htm 

Urnu s popelem považovali opilí kamarádi za dózu s kávou

Vypili mrtvého dědečka!

"Vy volové, vy jste mi vypili dědečka!" zahřímal na kamarády místo pozdravu majitel chaty u Pohořan na Olomoucku Jakub H. (43). Popel zesnulého příbuzného, vystavený v urně na kredenci, si totiž opilí muži při bujaré pitce spletli s kávou...

"Měli jsme od Jakuba půjčenou chatu na menší mejdan. No... byli jsme docela výkonní průtokoví ohřívači alkoholu. K ránu jsme pak dostali chuť na kafe," vylíčil Blesku večírek jeden z jeho účastníků Karel S. (39).

Jeden z kamarádů popadl první dózu, která mu v kuchyni přišla pod ruku. Obsah nasypal do hrnků a zalil vařící vodou.

"Vůbec to ale nebylo k pití. Nadávali jsme, že je ta káva nějaká zatuchlá. Ale potřeba povzbudit organismus byla silnější, takže jsme to většinou statečně vypili," prozradil Karel S.

Když ráno dorazil za přáteli majitel chaty, okamžitě si všiml, že na kredenci chybí jedna pro rodinu velmi významná dóza. Když se ptal, kam zmizela, dostalo se mu odpovědi: "To kafe jsme vypili, ale bylo divný, asi už dost starý."

Jakub H. zesinal. Jediné, co ze sebe dokázal vypravit, byla věta: "Vy volové, vy jste mi vypili dědečka!"

Zpopelněného příbuzného prý měla rodina na chatě u Pohořan, v místě, které měl velmi rád.

"To, co ještě v urně zbylo, jsme rozprášili v lese v okolí chaty," konstatoval Jakub H. a dodal: "Myslím ale, že se děda nezlobí. Byl to velký srandista, takže se v nebi určitě válí smíchy."

Pavel Ryšlink (18. 11. 2004)

 

%