převzato z  http://hemzeni.poda.cz/zabijbobra/ :

ZABIJ BOBRA, ZACHRÁNÍŠ STROM

Zabij bobra, zachráníš strom Všeobecné informace

Jistě jste již zaznamenali nebývalý úbytek lesních porostů během posledních několika let. Tento úbytek stromů se netýká jen naší republiky, ale projevuje se v celosvětovém měřítku. Ačkoli nám rádoby-odborníci předkládají různá vysvětlení, skutečnou příčinu této katastrofy je třeba hledat úplně jinde. Skutečnými viníky naprosté devastace lesů jsou bobři.

Fakta

Ačkoliv výše uvedený objev působí možná trochu podivně, je podložen několika vědeckými studiemi, které vypracovali nezávislí odborníci věhlasných evropských univerzit. Kupříkladu doktor Ján Evím z bratislavské Zemědělské univerzity napsal: ...běžný exemplář bobra dokáže za jediný den zničit až tři stromy. Přihlédneme-li k tomu, že ve většině evropských lesů se vyskytují minimálně čtyři bobři, budou veškeré lesní porosty ve Střední Evropě zdevastovány do roku 2018, ne-li dříve. Profesor J. D. Racula z budapešťské Szegedovy univerzity poukazuje na přemnožení bobrů v severních částech Maďarska. Varuje také, že tito bobři již téměř zlikvidovali tamní nejrozsáhlejší lesy a migrují na Slovensko. Na tomto katastrofálním příkladu je vidět, že bobři se nezastaví před ničím a na svém ničivém tažení Evropou se nebojí žádné překážky.

Situace v ČR

V České republice situace ještě není natolik kritická, jako v Maďarsku, ale již i zde se objevují první známky bobřích útoků na lesy. Kupříkladu Orlické hory - marně se nám úředníci ministerstva životního prostředí snaží namluvit, že devastace lesů v této oblasti je způsobena smogem, jelikož právě v Orlických horách je největší známá skupina bobrů v Česku. Nejnovějším příkladem nekompetentnosti ministerských úředníků je situace okolo jesenických vleků. Tímto zoufalým krokem se snaží zabránit vyhubení bobrů v okolí Pradědu, což je dalším důkazem šílenství ministra Kužvarta.

Pomoci může každý

Pokud vám není lhostejný osud Země, podpořte nás. Existuje několik možností, jak i vy můžete odvrátit blížící se katastrofu, záleží jen na vašich možnostech.

Pokud máte jakékoli dotazy, připomínky, návrhy apod., pište na email zabijbobra@seznam.cz.