Co bylo aktuální roku 2001:

                                     Homo Australis

• 2.11.   Návrat expedice z Austrálie. Hlavní skupina se vrátila. Vypadá to, že nikdo neušetřil na zpáteční letence, t.j. že všichni přežili, tedy i ti, co prošli peklem deštného pralesa v Tasmánii. "Hrábli jsme si až na dno", prohlásil jeden z účastníků a dodal: "Austrálie je nádherná, ale Slunce tam v poledne svítí ze severu."

• 17. 11. 2001 Setkání v Rohanově: Sešlo se cca 70 zlatokopů. V sobotu dopoledne soutěž jednotlivců ve střelbě z praku (typ kaťák), vítězem se stal Boris Kiraly. Večer soutěž pětičlenných družstev, zvítězilo družstvo Synek family, první cena WYZOUR,  klobouk a spořič obrazovky. Prohlížení fotek a vyprávění o Austrálii, odkaz na fotky a rozhovor s členem vítězného týmu kategorie Tri-pan. Doktor podal přednášku o australské expedici. Hovořil o tom, jak přiletěli v Austrálii jinam, než původně plánovali a tak se potřebovali dostat do Darwinu a tak ujeli autem 3500 km z Brisbane do Darwinu za 6 dnů. Hlavní nebezpečí cesty bylo, že v 17 hodin se klokani postaví kolem cesty a skáčou do reflektorů. Z Darwinu pak jeli na jih přes kontinent. Pak se přeplavili na Tasmánii, kde prošli deštným pralesem. Následovalo mistrovství světa, které probíhalo v pohodě. Nakonec letadlo zpět do Evropy. Největší objev expedice je  Homo Australis, zobrazený nahoře, a pokud by se vám zdálo, že se někomu podobá, není to podoba čistě náhodná.  

Dále pak Tereza Melmuková oslavila půlroční narozeniny a dostala od klubu do vínku nuget, který zatím opatrují rodiče Šárka a Vašek. Na snímku Tereza krátce po narození.

• 17. 11. 2001 Valná hromada ČKZ v Rohanově: Předseda zahájil schůzi klubu. Bláža zmínil nový trend v pánvích, vítězí se s typem gramofonová deska. Ivan Synek informoval o klubových www stránkách a o zamýšlené expedici do Skotska. Veronika Štědrá informovala o dění ve světové asociaci. Byl stanoven termín otvírání claimů na Kocábě na 11. a 12.5.2002, příští valná hromada 11.5.2002 v 17 hodin v restauraci Kocába ve Velké Lečici.  Autobus na mistrovství Evropy do Francie bude vypraven v případě, že se přihlásí dostatek zájemců, kteří složí zálohu - k přihláškám vyzve výbor klubu až to bude aktuální.  

 

 Nuget  -  V Austálii nalezen nuget 82 ozs, což v přepočtu je kolem 2.5 kg. Čekáme, že s nějakým podobným nálezem se vrátí naše expedice z Austrálie. Nalezený nuget je dále vyobrazen a je na prodej.

Australia Nugget

Gold Nugget found by a local prospector

             
Weight   82 ozs. 15 dwts.

4th. May 2001 -- This gold nugget was found in the Talbot Goldfields. It was found on a hillside near some old diggings in ground consisting of red clay and wash. It was at a depth of between 1 foot to 1.5 feet deep and was found with a standard SD2000 using an 18 inch Coiltek DD searchcoil.

This nugget is for sale and the owner can be contacted through Finders